Przejdź do głównej zawartości

Jak powinno wyglądać zarządzanie pracownikami przez lidera produkcji?

Praca na produkcji na lepszym stanowisku zazwyczaj większości kojarzy się z lepszymi zarobkami i całkiem dobrymi ofertami pracy. Tak w zasadzie jest rzeczywiście. Jak jednak wygląda takie zarządzanie pracownikami przez lidera produkcji? Czym taka osoba się w ogóle zajmuje?

Szkolenie dla mistrzów - ważna inwestycja

Jako pracodawcy takich mistrzów produkcji powinniśmy pomyśleć o czymś takim dla nich jak szkolenie dla brygadzistów? Takie szkolenia dla kierowników naprawdę dużo będą w stanie pomóc w zakresie atmosfery, jakości i bezpieczeństwa pracy na produkcji.

Lider produkcji - kto to jest?

Otóż najczęściej określana jest tak osoba, która zasadniczo zajmuje się danym odcinkiem produkcji - zarówno pod kątem technicznym maszyn, jakie tam stoją, jak i zarządza w danym miejscu pracownikami.

W niektórych firmach stanowisko to przeznaczone jest dla inżynierów, w innych zaś wykształcenie może być średnie, ponieważ tam stanowią oni dopiero ogniwo pośrednie między pracownikami fizycznymi a inżynierami, mającymi wówczas po d pieczą znacznie większe kawałki fabryki.

Jak wygląda zarządzanie pracownikami przez lidera produkcji?

Wytłumaczmy jednak, na czym w zasadzie polega tu praca z ludźmi. Otóż lider produkcji rozmawia z nimi, dzieli pracę, dowiaduje się, jakich narzędzi im potrzeba.

To także są ludzie często bardzo doświadczeni- oczywiście nie będą oni umieli zbudować maszyn, niemniej jednak zasadniczo mogą naprawdę świetnie sprawdzić się doradzając w zakresie tego, które narzędzia się łamią, które są lepsze itp.

Jednak trzeba tu zaznaczyć, że lider produkcji musi zachować także pewien dystans. W końcu to on jest osobą decyzyjną w tym zakresie a nie wszyscy inni.


Zobacz tego bloga: https://www.bractwomorza.pl/


Jak zatem widać - każdy lider produkcji musi umieć wypracować w sobie naprawdę bardzo wysoki poziom autorytetu, ale jednocześnie musi być uznany za "swojego". Warto jeszcze dodać, że lider produkcji odpowiada także za bezpieczeństwo na danych stanowiskach. W związku z tym przeprowadza on szkolenia, wdraża danych pracowników do pracy w tym systemie, nadzoruje i kontroluje ich pracę itp.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Walidacja

Aby leki były dopuszczone do obrotu muszą przejść naprawdę dużą ilość badań i testów. Bardzo ważna jest tutaj walidacja i cały proces z nią związany. Jego obowiązkiem jest udowodnienie, że każde działania są zgodne z aneksem 15 gmp.

Działania rekrutera

Aby proces rekrutacji nowego pracownika przebiegł pomyślnie, należy przede wszystkim jasno i tak określić, czym ta osoba była się zajmować oraz które są wymagania co do jej wykształcenia, umiejętności, doświadczenia zawodowego a czasem nawet bycia pewnych cech charakteru niezbędnych z punktu widzenia rekrutującego.

Umiejętności miękkie

Coraz częściej spotkać można ofertę szkoleniową w zakresie tzw. umiejętności miękkich. Co to takiego i czego tak na takich szkoleniach uczą? W przeciwieństwie do kompetencji twardych, takich jak np. znajomość języka obcego czy języka programowania, kompetencje miękkie są trudne do sprawdzenia i zmierzenia. Dotyczą one cech psychofizycznych oraz umiejętności interpersonalnych takich jak: komunikatywność, kreatywność, umiejętność pracy w zespole czy radzenie sobie ze stresem. Z kompetencjami miękkimi każdy człowiek się rodzi, co nie znaczy, że nie można ich ćwiczyć i rozwijać. W ostatnich czasach umiejętności miękkie są ważnym kryterium przy wyborze pracowników. Poza twardymi kwalifikacjami, popartymi dyplomami i certyfikatami to teraz te umiejętności są oceniane w czasie rozmowy kwalifikacyjnej. Oczywiście zależy to stanowiska na które aplikujemy. Zapoznaj się z innymi artykułami: Szkolenie ze sprzedaży Zdolności interpersonalne są kluczowe w zawodzie handlowca, ale już w mniejszym stop