Przejdź do głównej zawartości

Prawo pracy

Zmienia się także cyfra w dacie, jednak nie tylko - nowy rok to czas, kiedy często idą w życie nowe rozwiązania prawne, czy też zmiany w rozwiązaniach prawnych już istniejących. W 2017 roku zmieniło się wiele przepisów dotyczących prawa pracy.

Każdy z nas powinien się z nimi zapoznać - nie trzeba chyba wyjaśniać, dlaczego jest to właśnie istotne.

Przecież niemal każdy z nas jest pracownikiem, bądź również pracodawcą, a nieznajomość prawa nie jest usprawiedliwieniem w przypadku popełnienia wykroczenia. Warto więc wiedzieć, jakie według prawa są nasze przywileje i obowiązki.

Sposobów na pozyskanie wiedzy na temat obowiązującego obecnie prawa pracy jest wiele. Można samodzielnie przeczytać treść przepisów, jednak język prawny bywa nierzadko zawiły i skomplikowany a nie dla każdego interpretacja takich przepisów będzie jednoznaczna.

Jeśli zatem nie czujemy się pewnie w kwestiach prawnych, warto poszukać innego sposobu na zwiększenie swojej wiedzy.

W jaki rób to zrobić? W wielu miastach organizowane są regularnie szkolenia z prawa pracy - można z nich skorzystać, z całą pewnością zostaną nam przekazane wszystkie informacje, w sposób przystępny i zrozumiały. Można także skorzystać z porady prawnika.


Podobne: https://docze.pisz.pl/kontrola-jakosci

Wyższa pensja minimalna

Zbyt niskie pensje minimalne to problem, który od dawna już wymagał w Polsce rozwiązania. W roku 2017 weszły w życie zmiany, które w pewnym stopniu wpływają na wysokość pensji minimalnej w Polsce.

Ustalona została również wysokość minimalnego wynagrodzenia za godzinę pracy. Jest toż szczególnie dobra rada dla osób pracujących za wspomniane najniższe wynagrodzenie - ich sytuacja finansowa ulegnie dzięki nowym przepisom poprawie.

Przed 2017 rokiem minimalne wynagrodzenie wynosiło 1850 złotych brutto, od 2017 roku zaś wynosi 2000 złotych brutto.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Walidacja

Aby leki były dopuszczone do obrotu muszą przejść naprawdę dużą ilość badań i testów. Bardzo ważna jest tutaj walidacja i cały proces z nią związany. Jego obowiązkiem jest udowodnienie, że każde działania są zgodne z aneksem 15 gmp.

Działania rekrutera

Aby proces rekrutacji nowego pracownika przebiegł pomyślnie, należy przede wszystkim jasno i tak określić, czym ta osoba była się zajmować oraz które są wymagania co do jej wykształcenia, umiejętności, doświadczenia zawodowego a czasem nawet bycia pewnych cech charakteru niezbędnych z punktu widzenia rekrutującego.

Umiejętności miękkie

Coraz częściej spotkać można ofertę szkoleniową w zakresie tzw. umiejętności miękkich. Co to takiego i czego tak na takich szkoleniach uczą? W przeciwieństwie do kompetencji twardych, takich jak np. znajomość języka obcego czy języka programowania, kompetencje miękkie są trudne do sprawdzenia i zmierzenia. Dotyczą one cech psychofizycznych oraz umiejętności interpersonalnych takich jak: komunikatywność, kreatywność, umiejętność pracy w zespole czy radzenie sobie ze stresem. Z kompetencjami miękkimi każdy człowiek się rodzi, co nie znaczy, że nie można ich ćwiczyć i rozwijać. W ostatnich czasach umiejętności miękkie są ważnym kryterium przy wyborze pracowników. Poza twardymi kwalifikacjami, popartymi dyplomami i certyfikatami to teraz te umiejętności są oceniane w czasie rozmowy kwalifikacyjnej. Oczywiście zależy to stanowiska na które aplikujemy. Zapoznaj się z innymi artykułami: Szkolenie ze sprzedaży Zdolności interpersonalne są kluczowe w zawodzie handlowca, ale już w mniejszym stop